Archiwum

Piknik

W sobotnie popołudnie przy sali wiejskiej w Nądni odbył się festyn rodzinny. Niska temperatura jak na sierpniowe dni nie sprzyjała zabawie na powietrzu, jednak ci co przyszli dobrze się bawili.

Uczestnicy pikniku mogli podziwiać mundury żołnierzy polskich, dzięki pasjonatom historii wojskowości stowarzyszonych przy muzeum wojskowym w Drzonowie. – Prezentujemy mundury oraz uzbrojenie naszego wojska od 1919 roku do 1990 roku – informuje Maciej Myczka, jako jedyny ubrany w replikę munduru porucznika z I pułku strzelców wielkopolskich.

Więcej: Piknik

 

Dotacja na remont sali wiejskiej

Z wielką przyjemnością informujemy, że wniosek Gminy Zbąszyń o dotację w wysokości 10 000,- zł na remont sali wiejskiej w Nądni otrzymał dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego. Całkowity koszt projektu to 20.000 zł. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Zbąszyń.

Przyznana kwota, choć niewielka, umożliwi m.in. wymianę części okien oraz zakup niezbędnego wyposażenia do sali oraz kuchni. Stowarzyszenie wierzy, że po otrzymaniu pozytywnej oceny przez Ministerstwo Rolnictwa Lokalna Grupa Rybacka "Obra-Warta" uruchomi środki, w ramach naboru wniosków, które umozliwią gruntowny remont naszej sali, w przypadku skutecznego aplikowania o fundusze.

Więcej: Dotacja na remont sali wiejskiej

 

'Razem możemy więcej...'

Podczas pikniku parafialnego, 27 czerwca br., nastąpiła prezentacja broszury, zatytułowanej „Razem możemy więcej, czyli krótki przewodnik po ciekawych inicjatywach społecznych w gminie Zbąszyń”. Publikacja, prezentująca najaktywniejsze organizacje pozarządowe z terenu gminy Zbąszyń, została opracowana przez uczestników cyklu szkoleniowego organizowanego przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. NMP Wniebowziętej w ramach projektu „Parafialne Centrum  Edukacyjne”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wśród opisywanych organizacji nie zabrakło również naszego Stowarzyszenia.

Więcej: 'Razem możemy więcej...'

 

Pomoc dla powodzian

24 czerwca pomoc z naszej miejscowości trafiła do mieszkańców Starego Otoka w woj. Dolnośląskim. Ok. 10 ton zboża i 12 worków paszy dla zwierząt zostało przewiezione samochodami ciężarowymi użyczonymi przez p. Fimińskiego. W sprawnym rozładunku pomagali mieszkańcy wspieranej miejscowości.

Dzień wcześniej odbył się załadunek w któym pomagał m.in. wiceburmistrz Zbąszynia p. Tomasz Kurasiński.

 

Więcej: Pomoc dla powodzian

 

Wizyta gości z Niemiec

W piątek 14 maja gościliśmy w Nądni ekipę telewizyjną stacji RBB nadająca na terenie całych Niemiec. Obiektem ich zainteresowania był instrument ludowy Regionu Kozła. Ekipa programu „Theodore” rozpoczęła swoją wizytę od warsztatu budowniczego kozłów - pana Marka Modżyka. Dzięki temu widzowie programu będą mieli okazję zobaczyć proces budowy pewnych elementów instrumentu oraz wysłuchać wypowiedzi p. Marka dot. procesu budowy całego instrumentu.

Następny punktem dnia było uchwycenie widoku na jezioro i miasto jaki roztacza się z gospodarstwa agroturystycznego państwa Buczkowskich.

Więcej: Wizyta gości z Niemiec

 

Rajd Rowerowy Regionu Kozła w Nądni

W sobotę, 5 czerwca, gościliśmy w Nądni uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego Regionu Kozła. Nądnia była pierwszym przystankiem rowerzystów, którzy zatrzymali się przy sali wiejskiej na mały poczęstunek oraz zwiedzili naszą kuźnię. Wśród uczestników rajdu były osoby nie tylko zamieszkałe na terenie Regionu Kozła. Wielu z nich spodobała się nasza miejscowośc. Mamy nadzieję, iż w przysżłym roku równiez nas odwiedzą.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

 

I Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

25 marca br. w sali wiejskiej w Nądni odbyło się I Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Nądnia. Na zebranie stawiło się 25. członków Stowarzyszenia.

Podjęto wiele ważnych uchwał, wśród których znalazły się uchwała wprowadzająca zmiany w Statucie Stowarzyszenia oraz wprowadzająca składki członkowskie. Warte odnotowania jest również zwiększenie składu Zarządu Stowarzyszenie o panią Joannę Mirek oraz Kamila Sieratowskiego. Idąc w duchu współpracy regionalnej podjęto również decyzję o przystąpieniu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Nądnia do Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła oraz Lokalnej Grupy Rybackiej Obra-Warta.

 

Święto Kobiet

 

8 marca na sali wiejskiej w Nądni nasze Stowarzyszenie zorganizowało imprezę dla pań z okazji ich święta. Nieoczekiwany początek stanowiło wyjście z kuchni garstki panów w fartuchach oraz czapkach kucharskich. Byli to członkowie Stowarzyszenia – organizatorzy uroczystości – którzy przez cały wieczór usługiwali paniom oraz wręczyli im po goździku.

Część artystyczną spotkania stanowił występ uczniów Szkoły Podstawowej z Nądni oraz kabaretu Klakoty z Dąbrówki Wlkp. który ubawił wszystkich do łez. Panie z Dąbrówki wykazały się w swych skeczach znajomością aktualnych wydarzeń w Nądni i nawiązały m.in. do planów budowy kanalizacji sanitarnej w 2013 roku.

Więcej: Święto Kobiet

 

Plan Odnowy Miejscowości Nądnia

W listopadzie zakończyły się konsultację nad Planem Odnowy Miejscowości Nądnia na lata 2009-2016. Dzięki nim udało się zebrać niezbędne informację dot. naszej miejscowości, jej historii oraz celów które nasza społeczność chce osiągnąć wdrażając Plan. Następnym krokiem było opracowanie ostatecznej wersji dokumentu, który został zatwierdzony przez mieszkańców na zebraniu wiejskim w dniu 26 listopada 2009.

12 lutego br. Uchwałą Nr XXXVIII/356/10 Rada Miejska Zbąszynia zatwierdziła Plany Odnowy Miejscowości Łomnica, Nądnia, Nowa Wieś Zbąska oraz Przyprostynia 

Bez aktualnego Planu Odnowy nasza miejscowość nie mogłaby korzystać z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W najbliższym czasie Gmina Zbąszyń planuje złożyć wniosek na ok 200 tys. zł do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu na remont boiska sportowego w Nądni.

Załącznik:

Planu Odnowy Miejscowości Nądnia na lata 2009-2016 - pobierz

 

I Mistrzostwa w strzelaniu z wiatrówki

30 stycznia br. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało pierwszy zimowy turniej strzelecki połączony z atrakcjami dla najmłodszych. Całość odbywała się w sali wiejskiej. Niskie temperatury panujące na zewnątrz nie ostudziły humorów uczestniczących w imprezie. W kategorii seniorów najlepsze wyniki uzyskali Paweł Niemiec, Bartosz Fimiński i Katarzyna Suwiczak. Wśród juniorów najcelniej strzelali Dawid Kanecki, Łukasz Anczurowski i Aleksandra Przybyła. W klasyfikacji otwartej, w której rywalizowali goście z poza Nądni zwyciężył Artur Pasja. Za nim uplasowała się Małgorzata Marchwicka i Tomasz Marchwicki. Dla uczestników zawodów i ich rodzin czekały napoje oraz gorące posiłki. Najmłodszych zabawiaj wodzirej. Nadzór nad turniejem sprawowali strzelcy z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Zbąszyniu Eugeniusz Bocer i Tadeusz Grychta oraz myśliwy Karol Kucz.

Zapraszamy do przeglądania zdjęć z zawodów w naszej galerii.

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»
Which is the best web hosting? Read my just host review and compare it with ipage. Find a reliable hosting provider.
Joomla Templates by Joomla Hosting --> wykonanie: idone.pl <--